W wyniku przechowywania różnych rodzajów paliwa, p pewnym czasie na ściankach oraz spodzie każdego zbiornika powstaje nalot i osad wytracony z osiadłego na dnie paliwa. Poza tym w zbiornikach naziemnych dodatkowo skrapla się woda. Dlatego zaleca się czyszczenie zbiorników.
Jedną z metod czyszczenia naziemnych zbiorników o pojemności do 10 metrów sześciennych jest technologia, która opiera się na cyrkulacyjnym filtrze płytkowym z wkładem celulozowym. Płytka ta umożliwia szybkie i sprawne usunięcie nieczystości takich jak drobinki metalu oraz wody bez strat na paliwie. System ten nie wymaga opróżnienia zbiornika z paliwa oraz nie powoduje odpadów. Po prostu pracuje w obwodzie zamkniętym, filtrując paliwo ze zbiornika i ponownie umieszczając w zbiorniku. Ruch cieczy powoduje turbulencje tym samym podnosząc z dna wszelkie zanieczyszczenia i osady, które wraz z paliwem trafiają do komory filtrującej. Powtarzalność filtrowania pozwala na pełne usunięcie wody i zanieczyszczeń, zapewniając tym samym czystość zbiornika jak i paliwa, które się w nim znajduje.
Nie ma mocno określonego terminu, kiedy takie czyszczenie należy wykonać. W dużej mierze zależy to przede wszystkim od jakości paliwa.
Sam serwis zbiorników paliwa wymaga dużej wiedzy, doświadczenia oraz precyzji. Wewnętrzne stacje paliw musza zapewnić pracę przez całą dobę. Niestety niektórych usterek nie da się przecież przewidzieć, nawet gdy regularnie wykonywana jest konserwacja urządzeń. W przypadku awarii najważniejszy jest jak najszybszy serwis zbiorników, jak i dystrybutorów. Większość napraw można dokonać oczywiście „od ręki” na miejscu.
Popularne tagi: swimer zbiorniki na wodę , zbiornik na paliwo 2500l jfc , kingspan zbiorniki na wodę , zbiornik paliwa z dystrybutorem , zbiornik na rsm 22000
- Uprawnienia SEP – kluczowe kwalifikacje dla bezpieczeństwa elektrycznego - 6 lipca 2023
- Aplikacje mobilne blog – łącząc pasję do pisania z mobilnością - 27 czerwca 2023
- Kurs na elektryka – klucz do rozwoju w nowoczesnym świecie - 7 czerwca 2023